Results - By round

PDF PDF (top 8 only) CSV JSON

WA 720 (70m)
Recurve Men
1 Antony Wood Oxford 313 317 630 19 9
2 Yang Pei Oxford Uni 314 307 621 15 6
3 Darragh Joyce Burnham U21 298 318 616 17 5
4 Gavin Hayden Supermarine 308 307 615 15 6
5 William Muraszko Burton Bridge Archers 296 289 585 14 3
6 Nico Collard Wallingford 309 275 584 15 2
7 Matthew May Sittingbourne U21 284 281 565 10 3
8 Jeff Smith Cody 275 252 527 5 1
9 Callum Henfrey Oxford 273 249 522 7 3
10 Owen Smith Compton U21 254 268 522 6 3
11 Ioannis Chrisinas Northampton 50+ 252 245 497 6 2
12 John Prior Supermarine 50+ 252 241 493 4 1
13 Andrew Edwards Compton 50+ 265 227 492 4 1
14 Andy Buchan Wallingford 264 216 480 5 2
15 Malcolm Rajapandian Royal Richmond 50+ 244 229 473 3 1
16 Sathish Kumar Kannan Newport Pagnell 239 231 470 2 0
17 Barry Miller Cody 50+ 200 254 454 6 3
18 Stephen McFadden Wallingford 232 214 446 5 0
19 Juhani Taylor Crawley 198 179 377 1 1
Yusuf Ali Bowmen of Glen U21 DNS
Longbow Men
1 Chris Chopping Exmouth 169 115 284 1 1
2 Kevin Macey Deer Park 50+ 113 78 191 1 0
3 Simon Wales Newhaven 65 73 138 0 0
Recurve Women
1 Sarah Allaway Burton Bridge Archers 261 293 554 10 4
2 Ecaterina Pogorenii Oxford Uni 278 275 553 5 1
3 Alia Fallouh Lichfield Archers U21 260 263 523 2 0
4 Meghan Robertson Guildford U21 249 249 498 5 1
5 Erin King Wallingford U21 242 244 486 2 1
6 Alethea Russell Wallingford 229 245 474 1 0
7 Jasmine Grosso Wallingford 227 229 456 5 3
8 Eléonore Cossade Oxford 87 0 87 Retired
Longbow Women
1 Judy Krasker Deer Park 58 53 111 0 0
WA 720 (60m)
Recurve Men
1 Edward Gray Meriden U18 320 309 629 12 4
2 Samuel Ball Wallingford U18 309 288 597 15 5
3 Alexander Sheheta-Morgan Evesham U18 291 293 584 15 3
4 Richard Marston Compton 50+ 296 272 568 11 5
5 Gavin MacMillan West Windsor 50+ 273 250 523 5 1
6 Matthew Greetham Wallingford 50+ 269 245 514 4 1
7 Kevin Griffiths Wallingford 50+ 247 220 467 5 0
Richard Parker Crystal Palace 50+ DNS
Recurve Women
1 Sophie Roberts Peacock U18 298 278 576 11 1
2 Isobel Lindsley-Frost Royal Richmond U18 262 276 538 8 3
3 Jasmine Harris Wallingford U16 269 248 517 7 2
4 Charlie Wortley Wallingford U16 266 242 508 2 0
WA 720 (50m compound)
Compound Men
1 Jamie Harris Evesham 338 330 668 31 8
2 Jonathan Mayer Silvercloud 336 331 667 26 12
3 Alfie Wilkes Deer Park 335 328 663 30 11
4 Kieran Macey Deer Park 334 327 661 28 7
5 Jacek Pedziwiatr AGB 331 328 659 27 9
6 Fikus Reitmeier Kr√°lovsky Lukstrelecky U18 329 318 647 28 8
7 Steve Griffiths Medway 314 306 620 16 6
Adam Joyce Burnham 50+ DNS
Michael Smith Wallingford DNS
Tamas Gaspar Buscot Park DNS
Compound Women
1 Hannah Brown Medway 334 338 672 30 6
2 Mia McGuane Sittingbourne U21 335 331 666 32 17
3 Michelle Sword Medway 328 327 655 25 6
4 Donna Mills Rivernook Bowmen 308 299 607 12 4
5 Amelia Mae Griffiths Wallingford U18 255 241 496 9 6
6 Molly Joyce Burnham U21 231 214 445 3 1
Brenda Godfrey Whiteleaf 50+ DNS
Phoebe Pine Deer Park DNS
WA 720 (50m barebow)
Barebow Men
1 Robert Edwards South Oxon 280 273 553 4 1
2 Sam Bowden Deer Park U14 285 250 535 5 0
3 Graham Manning South Oxon 50+ 260 257 517 9 1
4 David McDermott Deer Park 250 248 498 5 1
5 Tyrone Morrow Southfields 50+ 216 252 468 6 2
6 Peter Lowe Meriden 238 213 451 5 2
7 Chris Hague West Windsor 228 221 449 2 1
Barebow Women
1 Rowena Berterelli Newhaven 220 232 452 5 1