Guildford Archery Club

  • Short name: Guildford

Archers

Aabha Jadhav

1 competition

  • CJAL Leg 2 2023

Recurve Women

Abby Frost-Bridges

4 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019

Recurve Women Junior

Ben Hancock-Smith

10 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • Andover CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019
  • Chessington Team 2019
  • Guildford CJAL 2020
  • Alton CJAL 2020

Recurve Men Junior

Bronwen Colegate

7 competitions

  • WCA Summer Metrics 2023
  • Wallingford IS 1 2023
  • WCA 720 2023
  • Wallingford IS 2 2023
  • Wallingford IS 3 2024
  • Wallingford IS 4 2024
  • Wallingford IS 5 2024

Barebow Women

Callum Methold

8 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • Andover CJAL 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019

Recurve Men Junior

Emma Campbell

1 competition

  • CJAL Leg 1 2023

Longbow Women Junior

Finley Cooper

2 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington Team 2019

Recurve Men Novice Junior

Heather Williamson

5 competitions

  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019
  • Guildford CJAL 2020
  • Alton CJAL 2020

Recurve Women Novice Junior

Hilary Williamson

1 competition

  • CJAL Leg 1 2023

Barebow Women Junior

Holly Linfield

1 competition

  • WCA Good Friday 720 2022

Recurve Women Junior

Holly Linfield

9 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019
  • Chessington Team 2019
  • Guildford CJAL 2020
  • Alton CJAL 2020
  • CJAL Leg 1 2023
  • WCA Good Friday 720 2023

Recurve Women Junior

Holly Patrick

1 competition

  • CJAL Leg 2 2023

Recurve Women Novice Junior

Iona Cater

2 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018

Recurve Women Junior

Jake Shemmans

6 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • CJAL Finals 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019

Recurve Men Junior

Jared Clayton

1 competition

  • CJAL Leg 2 2023

Recurve Men Junior

Jonathan Chimbwandira

2 competitions

  • Guildford CJAL 2020
  • Alton CJAL 2020

Recurve Men Junior

Joseph Cashmore

5 competitions

  • CJAL Finals 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019

Recurve Men Junior

Joshua Bowden

7 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • Andover CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Alton CJAL 2019
  • Chessington Team 2019
  • Guildford CJAL 2020
  • Alton CJAL 2020

Recurve Men Junior

Kaitlin Hargreaves

2 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • Guildford CJAL 2018

Recurve Women Junior

Katya Sephton

15 competitions

  • BUCS Outdoors 2015
  • Brunel SEAL 2015
  • Surrey SEAL 2015
  • BUCS Indoors 2016
  • Surrey SEAL 2016
  • BUCS Outdoors 2016
  • Kent SEAL 2016
  • Reading SEAL 2016
  • BUCS Indoors SQ 2017
  • Surrey SEAL 2017
  • BUCS Indoors Finals 2017
  • Sussex SEAL 2017
  • WCA 720 2019
  • Oxford Tier 2 2019
  • Surrey SEAL NR 2022

Recurve Women

Kevin Molloy

2 competitions

  • AGB 50+ 2022
  • AGB 50+ 2023

Recurve Men

Lauren Levy

8 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • Andover CJAL 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Alton CJAL 2019
  • Chessington Team 2019
  • Guildford CJAL 2020
  • Junior Masters 2018

Recurve Women Junior

Mac Edwards

1 competition

  • Oxford FITA 2011

Recurve Men

Malcolm Rees

1 competition

  • Oxford FITA 2012

Compound Men

Martin Edwards

1 competition

  • Oxford FITA 2013

Recurve Men

Mason Clayton

1 competition

  • CJAL Leg 2 2023

Recurve Men Junior

Matthew Chimbwandira

7 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019
  • Chessington Team 2019
  • Guildford CJAL 2020
  • Alton CJAL 2020

Recurve Men Junior

Max Pennell

1 competition

  • Guildford CJAL 2018

Recurve Men Junior

Max Pennell

6 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • Andover CJAL 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019

Recurve Men Junior

Meghan Robertson

10 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • Chessington Team 2019
  • Alton CJAL 2020
  • WCA 720 2022
  • CJAL Leg 2 2023
  • WCA Good Friday 720 2023
  • WCA 720 2023
  • Easter Monday 720 2024

Recurve Women Junior

Natasha Godfrey

1 competition

  • Alton CJAL 2019

Recurve Women Junior

Nick Woods

1 competition

  • Guildford CJAL 2020

Recurve Men Junior

Nick Woods

Recurve Men Junior

Paul Collins

9 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019
  • Alton CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019
  • Guildford CJAL 2020
  • Alton CJAL 2020
  • CJAL Leg 1 2023
  • CJAL Leg 2 2023
  • COAS Outdoors 2024

Recurve Men Junior

Rebecca Kennedy

5 competitions

  • Wallingford CJAL 2017
  • Andover CJAL 2018
  • Guildford CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Alton CJAL 2019

Recurve Women Junior

Richard Fitzgerald

4 competitions

  • Oxford FITA 2011
  • Oxford FITA 2012
  • Oxford Team 2017
  • WCA 720 2019

Recurve Men

Sophie Godfrey

1 competition

  • Alton CJAL 2019

Recurve Women Junior

Stuart Edwards

1 competition

  • AGB 50+ 2023

Recurve Men

Victoria Kingstone

5 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford Team 2018
  • WCA 720 2019
  • Oxford Tier 2 2019
  • COAS Outdoors 2022

Compound Women

Xav Pennell

2 competitions

  • Guildford CJAL 2018
  • Chessington CJAL 2019

Recurve Men Junior