Deer Park Archers

  • Short name: Deer Park

Archers

Alex Parker

2 competitions

  • Deer Park CJAL 2018
  • Junior Masters 2019

Compound Men Novice Junior

Alfie Wilkes

2 competitions

  • Bowbrook WA18 2023
  • Easter Monday 720 2024

Compound Men

Chloe A'Bear

5 competitions

  • COAS Indoors 2021
  • Junior Masters 2017
  • Junior Masters 2018
  • COAS Indoors 2023
  • COAS Outdoors 2024

Compound Women

David McDermott

4 competitions

  • WCA Good Friday 720 2023
  • WCA 720 2023
  • AGB 50+ 2023
  • Easter Monday 720 2024

Barebow Men

Ella Gibson

7 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford Team 2018
  • COAS Indoors 2018
  • COAS Indoors 2021
  • COAS Indoors 2022
  • Junior Masters 2018
  • Junior Masters 2019

Compound Women Junior

Emily Summers

19 competitions

  • Supermarine CJAL 2017
  • Cleve CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Supermarine CJAL 2018
  • Cleve CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019
  • WCA Good Friday 720 2022
  • Wallingford IS 2022
  • Wallingford IS 2022
  • Wallingford IS 2023
  • Junior Masters 2019
  • Wallingford IS 2023
  • Wallingford IS 2023
  • WCA Good Friday 720 2023
  • Wallingford IS 2 2023
  • Wallingford IS 3 2024
  • Wallingford IS 5 2024

Barebow Women

Grace Chappell

4 competitions

  • Oxford Tier 2 2019
  • COAS Indoors 2022
  • Junior Masters 2018
  • Junior Masters 2017

Compound Women

Graham Peters

1 competition

  • AGB 50+ 2022

Barebow Men

Holly Clifford

6 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford Team 2018
  • Junior Masters 2017
  • Junior Masters 2018
  • Junior Masters 2019
  • OA Junior Tournament 2016

Compound Women Junior

Holly Mae Clapton

4 competitions

  • Supermarine CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2019
  • Cleve CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019

Recurve Women Junior

Imogen Colenutt

5 competitions

  • Cleve CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Deer Park CJAL 2019
  • Junior Masters 2018

Barebow Women Junior

James Howse

2 competitions

  • Oxford Team 2016
  • AGB NT Stage 6 2018

Compound Men

Joshua Uzzell

2 competitions

  • Junior Masters 2017
  • OA Junior Tournament 2016

Compound Men Junior

Judy Krasker

4 competitions

  • WCA Good Friday 720 2023
  • WCA 720 2023
  • AGB 50+ 2023
  • Easter Monday 720 2024

Longbow Women

Katy Reece

5 competitions

  • Supermarine CJAL 2017
  • Cleve CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Deer Park CJAL 2019

Barebow Women Junior

Kevin Macey

6 competitions

  • AGB NMAC 2021
  • WCA Good Friday 720 2022
  • WCA Good Friday 720 2023
  • WCA 720 2023
  • AGB 50+ 2023
  • Easter Monday 720 2024

Longbow Men

Kevin Sutherland

1 competition

  • Oxford FITA 2012

Barebow Men

Kieran Macey

8 competitions

  • Supermarine CJAL 2017
  • Cleve CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • WCA Good Friday 720 2022
  • WCA Good Friday 720 2023
  • WCA 720 2023
  • Easter Monday 720 2024

Compound Men Junior

Lily Partridge

Compound Women Novice Junior

Lola Checketts

2 competitions

  • Deer Park CJAL 2019
  • Cleve CJAL 2019

Barebow Women Novice Junior

Lucy Mason

2 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • OA Junior Tournament 2016

Compound Women Junior

Martin Hutchings

1 competition

  • Oxford FITA 2013

Longbow Men

Molly Jarvis

2 competitions

  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018

Barebow Women Novice Junior

Molly Peters

12 competitions

  • Supermarine CJAL 2017
  • Cleve CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Supermarine CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2019
  • Cleve CJAL 2019
  • CJAL Finals 2019
  • Junior Masters 2019
  • Junior Masters 2017
  • Junior Masters 2018
  • OA Junior Tournament 2016

Recurve Women Junior

Nichole Burdett

1 competition

  • Oxford Team 2019

Recurve Women

Phoebe Pine

6 competitions

  • AGB NT Stage 6 2018
  • Oxford Team 2018
  • WCA 720 2019
  • Oxford Tier 2 2019
  • Oxford Team 2019
  • Easter Monday 720 2024

Compound Women

Rebecca Hutchings

3 competitions

  • Oxford FITA 2012
  • Oxford FITA 2013
  • Oxford FITA 2014

Compound Women

Riley Spencer-Nice

11 competitions

  • Supermarine CJAL 2017
  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • AGB NT Stage 6 2018
  • Deer Park CJAL 2019
  • Cleve CJAL 2019
  • Oxford Tier 2 2019
  • Oxford Team 2019
  • WCA Good Friday 720 2022
  • Junior Masters 2018
  • Junior Masters 2017

Recurve Men Junior

Rosemary Preece

2 competitions

  • Junior Masters 2019
  • Junior Masters 2018

Compound Women Junior

Sam Bowden

3 competitions

  • COAS Indoors 2023
  • Easter Monday 720 2024
  • WCA Junior Matchplay 2024

Barebow Men Junior

Sam Mills

3 competitions

  • Supermarine CJAL 2017
  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018

Barebow Men

Sarah Beattles

4 competitions

  • BUCS Indoors 2014
  • BUCS Indoors 2015
  • BUCS Outdoors 2015
  • AGB NT Stage 6 2018

Recurve Women

Ted Williams

1 competition

  • Supermarine CJAL 2017

Barebow Men Junior

Will Gore

3 competitions

  • Cleve CJAL 2018
  • Supermarine CJAL 2018
  • OA Junior Tournament 2016

Recurve Men Junior

William Slack

4 competitions

  • Deer Park CJAL 2018
  • CJAL Finals 2018
  • Supermarine CJAL 2018
  • Deer Park CJAL 2019

Compound Men Novice Junior